school name |
scout name |
division |
state |
Adams State University |
Alex Greco |
Div II |
CO |
Alabama State University |
Jodie Smith |
Div I |
AL |
American University |
Kathryn Greenberg |
Div I |
DC |
Amherst College |
Jen Hughes |
Div III |
MA |
Anderson University (South Carolina) |
Sarah Jacobs |
Div II |
SC |
Appalachian State University |
Aimee Haywood |
Div I |
NC |
Appalachian State University |
Mark Catterall |
Div I |
NC |
Arcadia University |
Richard Brownell |
Div III |
PA |
Ashland University |
Cayleb Paulino |
Div II |
OH |
Auburn University |
Ben Madsen |
Div I |
AL |
Ball State University |
Josh Rife |
Div I |
IN |
Bellarmine University |
Callie McKinney |
Div I |
KY |
Bellarmine University |
Paul Babba |
Div I |
KY |
Bloomsburg University of Pennsylvania |
Matt Haney |
Div II |
PA |
Bluefield State |
Richard Pearce |
DII |
WV |
Bluefield State |
Scott Forster |
DII |
WV |
Bowdoin College |
Jane Walsh |
Div III |
ME |
Brandeis University |
Mary Shimko |
Div III |
MA |
Brandeis University |
Scott Waddell |
Div III |
MA |
Brevard College |
Juan Mascaro |
Div III |
NC |
Bridgewater College (Virginia) |
Michael Van Horn |
Div III |
VA |
Brown University |
Hogan Vivier |
Div I |
RI |
Brown University |
Raleigh DeRose |
Div I |
RI |
Butler University |
Alex Collier |
Div I |
IN |
Campbell University |
Ashley Meade |
Div I |
NC |
Campbell University |
Todd Herman |
Div I |
NC |
Carleton College |
Jessica Mueller |
Div III |
MN |
Case Western Reserve University |
Abby Richter |
Div III |
OH |
Case Western Reserve University |
Jennifer Simonetti |
Div III |
OH |
Case Western Reserve University |
Josh Kay |
Div III |
OH |
Catawba College |
Colin Wylie |
Div II |
NC |
Catawba College |
Nick Brown |
Div II |
NC |
Central Michigan University |
Jeremy Groves |
Div I |
MI |
Central Michigan University |
Keyton Wheelock |
Div I |
MI |
Charleston Southern University |
Jessica Monarch |
Div I |
SC |
Chicago State University |
Mario Felix |
Div I |
IL |
Clemson University |
Siri Mullinix |
Div I |
SC |
Colgate University |
Haley Miller |
Div I |
NY |
Colgate University |
Lizzy Johnson |
Div I |
NY |
Colgate University |
Lyndse Hokanson |
Div I |
NY |
College of Charleston (South Carolina) |
Christian Michner |
Div I |
SC |
College of Charleston (South Carolina) |
Shanna caldwell |
Div I |
SC |
Colorado College |
Keri Sanchez |
Div I |
CO |
Colorado State University |
Josh Purdum |
Div I |
CO |
Columbia University |
Amphone Keovongmanysar |
Div I |
NY |
Concordia University, St. Paul |
Steve Bellis |
Div II |
MN |
Covenant College |
Mark Duble |
Div III |
GA |
Creighton University |
Daniella Pappas |
Div I |
NE |
Dallas Baptist University |
Cory Marr |
Div II |
TX |
Dartmouth College |
Sarah Leiby |
Div I |
NH |
Delaware State University |
Becca Borg |
Div I |
DE |
Dickinson College |
Amanda Kenyon |
Div III |
PA |
Dickinson College |
Ted Zingman |
Div III |
PA |
Drexel University |
Don Overmier |
Div I |
PA |
East Carolina University |
Emily Buccilla |
Div I |
NC |
Eastern Kentucky University |
Jordan Nash |
Div I |
KY |
Eastern Michigan University |
Scott Hall |
Div I |
MI |
Eastern University |
Jessica Shanahan |
Div III |
PA |
Emerson College |
David Suvak |
Div III |
MA |
Emmanuel College |
Sarah Thompkins |
Div II |
GA |
Emory University |
Cat Whitehill |
Div III |
GA |
Fairfield University |
David Barrett |
Div I |
CT |
Ferris State University |
Greg Henson |
Div II |
MI |
Ferris State University |
Greg Henson |
Div II |
MI |
Florida Atlantic University |
Patrick Baker |
Div I |
FL |
Florida Gulf Coast University |
Ali Rogers |
Div I |
FL |
Florida Gulf Coast University |
Sean Donahue |
Div I |
FL |
Florida Southern College |
Gerry Lucey |
Div II |
FL |
Fordham University |
Jonny Macadam |
Div I |
NY |
Franklin & Marshall College |
Chris Ackerman |
Div III |
PA |
Gardner-Webb University |
Erik Solberg |
Div I |
NC |
George Mason University |
Alyssa Whitehead |
Div I |
VA |
George Mason University |
Manya Puppione |
Div I |
VA |
George Mason University |
Scott Sinclair |
Div I |
VA |
Goldey-Beacom College |
Dan Frick |
Div II |
DE |
Gonzaga University |
Chris Watkins |
Div I |
WA |
Gonzaga University |
Lexi Robison |
Div I |
WA |
Goucher College |
Courtney Stull |
Div III |
MD |
Grambling State University |
Justin Wagar |
Div I |
LA |
Grand Canyon University |
Edgar Anzaldo |
Div I |
AZ |
Greensboro College |
Mike Johnston |
Div III |
NC |
Harvard University |
Mark McDevitt |
Div I |
MA |
High Point University |
Aaron McGuiness |
Div I |
NC |
High Point University |
Tyler Schatz |
Div I |
NC |
Hobart and William Smith Colleges |
Chas Allen |
Div III |
NY |
Hood College |
Molly Kovarik |
Div III |
MD |
Idaho State University |
Jack Curtin |
Div I |
ID |
Illinois State University |
Rhianna Krutz |
Div I |
IL |
Illinois Wesleyan University |
Oz Bakirdan |
Div III |
IL |
Indiana University, Bloomington |
Emily Basten |
Div I |
IN |
Iowa State University |
CC Cobb |
Div I |
IA |
Ithaca College |
Javier Mejia |
Div III |
NY |
James Madison University |
Joshua Walters |
Div I |
VA |
Kennesaw State University |
Benji Walton |
Div I |
GA |
Kent State University |
Rocky Sasitharan |
Div I |
OH |
Kenyon College |
Kelly Bryan |
Div III |
OH |
Knox College |
Annie Gerdes |
Div III |
IL |
Knox College |
Robert Battisson |
Div III |
IL |
Lafayette College |
Brian Herr |
Div I |
PA |
LaGrange College |
Kennet Fosuhene |
Div III |
GA |
Lees-McRae College |
Cally Morrill |
Div II |
NC |
Lesley University |
Paul Vasconcelos |
Div III |
MA |
Liberty University |
Lang Wedemeyer |
Div I |
VA |
Long Island University/LIU Post |
Lucy Gillett |
Div I |
NY |
Longwood University |
Todd Dyer |
Div I |
VA |
Louisiana State University |
Tiffany Hansen |
Div I |
LA |
Loyola University Chicago |
Maddy Haro |
Div I |
IL |
Marquette University |
Paul Sikinger |
Div I |
WI |
Marshall University |
Austin O'Connor |
Div I |
WV |
McDaniel College |
Doy Seabolt |
Div III |
MD |
McDaniel College |
Michael Scott |
Div III |
MD |
McDaniel College |
Sandy Lagana Bly |
Div III |
MD |
Mercer University |
Drago Ceranic |
Div I |
GA |
Mercy College |
Jack Nicholson |
Div II |
NY |
Miami University (Ohio) |
Ben Williams |
Div I |
OH |
Michigan State University |
Gabriel Romo |
Div I |
MI |
Michigan State University |
Jeff Hosler |
Div I |
MI |
Middle Tennessee State University |
Aston Rhoden |
Div I |
TN |
Middle Tennessee State University |
Zak Davis |
Div I |
TN |
Millersville University of Pennsylvania |
Matt Procopio |
Div II |
PA |
Mississippi State University |
Brian Dunleavy |
Div I |
MS |
Mississippi State University |
Brian Dunleavy |
Div I |
MS |
Mississippi State University |
Nick Zimmerman |
Div I |
MS |
Missouri University of Science and Technology |
Jane Grimley |
Div II |
MO |
Monmouth University |
Kylee Flynn |
Div I |
NJ |
Montana State University Billings |
Scott Forster |
Div II |
MT |
Montclair State University |
Graeham Gotrell |
Div III |
NJ |
Montreat College |
Kristin Eggert |
NAIA |
NC |
Morehead State University |
Chris Fox |
Div I |
KY |
Mount Holyoke College |
Breena Proctor |
Div III |
MA |
Mount St. Marys University |
Fabio Barros |
Div I |
MD |
Nazareth College |
Gail Mann |
Div III |
NY |
New England College |
Tom McGuinness |
Div III |
NH |
New York University |
Carmen Proffitt |
Div III |
NY |
Newberry College |
Nicole Borowinski |
Div II |
SC |
North Carolina State University |
Stephen McKenna |
Div I |
NC |
North Dakota State University |
Mike Regan |
Div I |
ND |
Ohio Northern University |
Mark Batman |
Div III |
OH |
Ohio University |
Aaron Rodgers |
Div I |
OH |
Oregon State University |
Caroline Kelly |
Div I |
OR |
Palm Beach Atlantic University |
Stephanie Cradduck |
Div II |
FL |
Penn State Berks College |
adrian munteanu |
Div III |
PA |
Penn State Harrisburg |
Brandon West |
Div III |
PA |
Pennsylvania State University |
Tim Wassell |
Div I |
PA |
Presbyterian College |
Tanner Osborne |
Div I |
SC |
Princeton University |
Mike Poller |
Div I |
NJ |
Queens University of Charlotte |
Sage Dieterle |
Div I |
NC |
Queens University of Charlotte |
Shannon Neely |
Div I |
NC |
Regent University |
Christine Moorehead |
Other |
VA |
Rice University |
Megan Kinneman |
Div I |
TX |
Saginaw Valley State University |
Tyler Channell |
Div II |
MI |
Saint Francis University (Pennsylvania) |
Micah Fitz |
Div I |
PA |
Saint Leo University |
Ged O'Connor |
Div II |
FL |
Santa Clara University |
Curtis McAlister |
Div I |
CA |
Sarah Lawrence College |
Maurizio Grillo |
Div III |
NY |
Seattle Pacific University |
Arby Busey |
Div II |
WA |
Seton Hill University |
Zechariah Kruger |
Div II |
PA |
Shaw University |
Randy McClure |
Div II |
NC |
Shenandoah University |
Courtney Stull |
Div III |
VA |
Shenandoah University |
Hannah Hoefs |
Div III |
VA |
Skidmore College |
Lacey Largeteau |
Div III |
NY |
Slippery Rock University of Pennsylvania |
Jessica Giegucz |
Div II |
PA |
Slippery Rock University of Pennsylvania |
Kohl Orner |
Div II |
PA |
Southeastern Louisiana University |
Nathan Gillespie |
Div I |
LA |
Southern California Leadership University |
Evan Camperell |
Other |
CA |
Southern New Hampshire University |
Jamie Williams |
Div II |
NH |
Southwest Baptist University |
Stefan Skillman |
Div II |
MO |
St. Andrews University |
Ebony Campbell |
NAIA |
NC |
St. Bonaventure University |
Sara Yunez |
Div I |
NY |
St. Johns University (New York) |
Jen Leaverton |
Div I |
NY |
St. Marys College of Maryland |
Peter Krech |
Div III |
MD |
St. Thomas Aquinas College |
Christopher Nichol |
Div II |
NY |
Stanford University |
paul hart |
Div I |
CA |
State University of New York Maritime College |
Melissa Guglielmo |
Div III |
NY |
Stetson University |
Jordan Calabria |
Div I |
FL |
Stevens Institute of Technology |
Jacquelyn Gnassi |
Div III |
NJ |
Syracuse University |
Kelly Madsen |
Div I |
NY |
Syracuse University |
Nicky Thrasher Adams |
Div I |
NY |
Temple University |
Nick Bochette |
Div I |
PA |
Texas A&M University, College Station |
Seth Taylor |
Div I |
TX |
Texas Christian University |
Eric Bell |
Div I |
TX |
Texas Christian University |
Ryan Higginbotham |
Div I |
TX |
Texas Christian University |
Tom Serratore |
Div I |
TX |
The Citadel |
Ciaran Traquair |
Div I |
SC |
The Citadel |
Ryan McLaughlin |
Div I |
SC |
The Citadel |
TK Abderahman |
Div I |
SC |
The College of New Jersey |
Leah McDermott |
Div III |
NJ |
The Ohio State University |
Gavin MacLeod |
Div I |
OH |
Tiffin University |
Michael Cracas |
Div II |
OH |
Troy University |
Robert Lane |
Div I |
AL |
Truett-McConnell College |
David McDowell |
NAIA |
GA |
U.S. Air Force Academy |
Laura Kane |
Div I |
CO |
U.S. Air Force Academy |
Lindsey Balconi |
Div I |
CO |
U.S. Military Academy |
Mason Portalski |
Div I |
NY |
U.S. Military Academy |
Tori Ball |
Div I |
NY |
U.S. Military Academy |
Tracy Chao |
Div I |
NY |
U.S. Naval Academy |
Mike Melton |
Div I |
MD |
University at Albany |
Sade Ayinde |
Div I |
NY |
University of Alabama |
Jerrod Roh |
Div I |
AL |
University of Alabama |
Wes Hart |
Div I |
AL |
University of Arkansas, Fayetteville |
Jon Harvey |
Div I |
AR |
University of Arkansas, Fayetteville |
Sandy Davison |
Div I |
AR |
University of California, Los Angeles |
Molly Poletto |
Div I |
CA |
University of Central Arkansas |
Derek Nichols |
Div I |
AR |
University of Central Florida |
Chris Cummings |
Div I |
FL |
University of Colorado, Boulder |
Danny Sanchez |
Div I |
CO |
University of Connecticut |
Courtney Hofer |
Div I |
CT |
University of Dayton |
Dean Ward |
Div I |
OH |
University of Delaware |
Mike Barroqueiro |
Div I |
DE |
University of Idaho |
Madison Kroger |
Div I |
ID |
University of Illinois, Champaign |
Jeff Freeman |
Div I |
IL |
University of Kentucky |
Michele Dalton |
Div I |
KY |
University of Louisiana |
Julia Ortiz |
Div I |
LA |
University of Lynchburg |
Natalie Deacon |
Div III |
VA |
University of Mary Washington |
Scott Gerseny |
Div III |
VA |
University of Maryland, Baltimore County |
Daniel Saucedo |
Div I |
MD |
University of Maryland, College Park |
Alex Ng |
Div I |
MD |
University of Massachusetts Lowell |
Miroslav Novak |
Div I |
MA |
University of Memphis |
Jonny Walker |
Div I |
TN |
University of Memphis |
Jordan Darling |
Div I |
TN |
University of Michigan |
Jennifer Klein |
Div I |
MI |
University of Michigan |
Katie Hultin |
Div I |
MI |
University of Michigan |
Mario Zuniga-Gil |
Div I |
MI |
University of Michigan |
Tiffany Hansen |
Div I |
MI |
University of Minnesota, Twin Cities |
Maya Hayes |
Div I |
MN |
University of Mississippi |
Jessica Hiskey |
Div I |
MS |
University of Mount Olive |
Ian Brophy |
Div II |
NC |
University of Nebraska, Lincoln |
Marty Everding |
Div I |
NE |
University of Nevada, Las Vegas |
Jennifer Ruiz Williams |
Div I |
NV |
University of Nevada, Reno |
Debs Brereton |
Div I |
NV |
University of North Carolina Asheville |
Andy McNab |
Div I |
NC |
University of North Carolina Asheville |
Bella Iorio |
Div I |
NC |
University of North Carolina at Greensboro |
Michael Coll |
Div I |
NC |
University of North Carolina at Greensboro |
Mitchell Williams |
Div I |
NC |
University of North Carolina at Greensboro |
Stefani Workman |
Div I |
NC |
University of North Carolina Wilmington |
Jennifer Ludemann |
Div I |
NC |
University of North Carolina, Chapel Hill |
Damon Nahas |
Div I |
NC |
University of North Georgia |
Kayley Ralton |
Div II |
GA |
University of North Texas |
Alexsis Cable |
Div I |
TX |
University of Notre Dame |
Jason Hamilton |
Div I |
IN |
University of Pennsylvania |
Becky Edwards |
Div I |
PA |
University of Pennsylvania |
Fred King |
Div I |
PA |
University of Pittsburgh |
Ben Waldrum |
Div I |
PA |
University of Portland |
Logan Emory |
Div I |
OR |
University of Rhode Island |
Katy LaBella |
Div I |
RI |
University of Rhode Island |
Megan Jessee |
Div I |
RI |
University of Richmond |
ADAM DENTON |
Div I |
VA |
University of Richmond |
Meghan Gill |
Div I |
VA |
University of Richmond |
Scott Letts |
Div I |
VA |
University of Rochester |
Ashley Van Vechten |
Div III |
NY |
University of South Carolina |
Marnie Merritt |
Div I |
SC |
University of South Carolina Aiken |
Alecia McNiff |
Div II |
SC |
University of South Carolina Aiken |
Tina Murphy |
Div II |
SC |
University of Southern Indiana |
Eric Schoenstein |
Div II |
IN |
University of Tampa |
Erin Stephens |
Div II |
FL |
University of Tampa |
Erin Switalski |
Div II |
FL |
University of Tennessee, Knoxville |
Joe Kirt |
Div I |
TN |
University of Texas at El Paso |
Stewart Givens |
Div I |
TX |
University of the Cumberlands |
Quentin Boric |
NAIA |
KY |
University of Toledo |
Jaelyn Cunningham |
Div I |
OH |
University of Toledo |
Paul Smith |
Div I |
OH |
University of Utah |
Christine McBeath |
Div I |
UT |
University of Utah |
Scott Halasz |
Div I |
UT |
University of Virginia |
Ron Raab |
Div I |
VA |
University of Wisconsin, Milwaukee |
Stephen Lucas |
Div I |
WI |
University of Wyoming |
Kathy Prescott |
Div I |
WY |
US Soccer |
Marieke Laurens |
- |
US |
Utah State University |
Erin Carrillo |
Div I |
UT |
Utah State University |
Manny Martins |
Div I |
UT |
Valparaiso University |
Brianne Barnes |
Div I |
IN |
Vanderbilt University |
Casey Derkacz |
Div I |
TN |
Vanderbilt University |
Kenneth Masuhr |
Div I |
TN |
Vassar College |
Shaela Krayer |
Div III |
NY |
Villanova University |
Colby Cunningham |
Div I |
PA |
Villanova University |
Samar Azem |
Div I |
PA |
Virginia Military Institute |
Andrew Green |
Div I |
VA |
Virginia Military Institute |
Chris Haught-Thompson |
Div I |
VA |
Virginia Military Institute |
Zach Hanson |
Div I |
VA |
Virginia Polytechnic Institute and State University |
Drew Kopp |
Div I |
VA |
Virginia Polytechnic Institute and State University |
Matt Gwilliam |
Div I |
VA |
Virginia Wesleyan University |
Jeff Bowers |
Div III |
VA |
Wake Forest University |
brittany cameron |
Div I |
NC |
Wake Forest University |
Taylor Culp |
Div I |
NC |
Wake Forest University |
Tony Daluz |
Div I |
NC |
Washington University in St. Louis |
Jim Conlon |
Div III |
MO |
West Virginia University |
Eric Beltran |
Div I |
WV |
West Virginia University |
Lisa Stoia |
Div I |
WV |
Western Carolina University |
Nick Whiting |
Div I |
NC |
Western Michigan University |
Sammy Boateng |
Div I |
MI |
Wheaton College (Illinois) |
Patrick Gilliam |
Div III |
IL |
William and Mary |
julie shackford |
Div I |
VA |
William and Mary |
Marsha Lycan |
Div I |
VA |
Williams College |
Sarah Raymond |
Div III |
MA |
Wingate University |
Johnathan Brabson |
Div II |
NC |
Wright State University |
Abbey Frail |
Div I |
OH |
Wright State University |
travis sobers |
Div I |
OH |
Xavier University |
Dean Ward |
Div I |
OH |
Xavier University |
Katy Etelman |
Div I |
OH |
Xavier University |
Tyler Smaha |
Div I |
OH |
Youngstown State University |
Alyssa Gervelis |
Div I |
OH |
Youngstown State University |
Josh Green |
Div I |
OH |