Scout Attendees


2021 (GIRLS) EDP Cup Fall Showcase

school name scout name division state
Alfred University Craig Yanni Div III NY
American International College Kevon Isa Div II MA
American International College Stephanie Gordon Div II MA
Arcadia University Richard Brownell Div III PA
Binghamton University Neel Bhattacharjee Div I NY
Bloomfield College Samuel Adjei Div II NJ
Brooklyn College Jose Castillo Div III NY
Bryn Athyn College chelsea czarnik Div III PA
Bryn Mawr College Paul Stinson Div III PA
Buffalo State, State University of New York Greg Margolis Div III NY
Cabrini College Ken Prothero Div III PA
Caldwell University Nate Guagliardi Div II NJ
Cedar Crest College Mikaela Malofiy Div III PA
Centenary College (New Jersey) Ashley Nesbit Div III NJ
Central Penn College Ubaldo Murillo USCAA PA
Chowan University Sarah Ghaffoor Div II NC
Clarion University of Pennsylvania Alexa Ream Div II PA
College at Brockport, State University of New York Mike Idland Div III NY
College of Mount St. Vincent Stuart Dick Div III NY
DeSales University Anna-Kate DePaolo Div III PA
Drew University Christa Racine Div III NJ
Drew University James Wiegand Div III NJ
Eastern Nazarene College Esther Webb Div III MA
Elizabethtown College Amy Hough Div III PA
Elmira College Esther Webb Div III NY
Emmanual College Nathan Harrell Div II GA
Fairfield University David Barrett Div I CT
Fairleigh Dickinson University, Florham Kristin Giotta Div III NJ
Framingham State University Kristina Kern Div III MA
Geneva College Kelsey Morrison Div III PA
Georgian Court University Jim Moore Div II NJ
Goldey-Beacom College Jane Grimley Div II DE
Goucher College Stephanie Ricketts Div III MD
Illinois Institute of Technology Roshane Ellison Div III IL
Immaculata University Zena Tracey Div III PA
Jefferson University Kyle Schumann Div II PA
Johnson & Wales University (RI) Johan Giraldo Div III RI
Juniata College Joe Alianiello Div III PA
Juniata College Meghan Griffin Div III PA
Kean University Joe Colodne Div III NJ
Keene State College Ike McMillan Div III NH
Keene State College Sarah Testo Div III NH
Kings College (Pennsylvania) Frank CARROZZA Div III PA
Manhattanville College Edasia Martinez Div III NY
Manhattanville College Graham Kennet Div III NY
Mansfield University of Pennsylvania John Shaffer Div II PA
Millersville University of Pennsylvania Matt Procopio Div II PA
Mount Aloysius College Adam Sprague Div III PA
Mount Saint Mary College (New York) Liz Cusato Div III NY
Mount St. Marys University Trevor Singer Div I MD
Muhlenberg College DAVID WEITZMAN Div III PA
Nazareth College Gail Mann Div III NY
Neumann University Rosie Kays Div III PA
New England College Adam Sprague Div III NH
New England College Tom McGuinness Div III NH
Nichols College Caitlin Pickul Div III MA
Nichols College Erinn Ring Div III MA
Pace University Julien Austin Div II NY
Penn State Berks College adrian munteanu Div III PA
Penn State Harrisburg Brandon West Div III PA
Penn State University, Abington Daniel Mannella Div III PA
Pfeiffer University Mack Kingman Div III NC
Point Park University John Newbery NAIA PA
Post University Stephanie Demake Div II CT
Ramapo College Abby Shiffler Div III NJ
Regis College (Massachusetts) Michael Webber Div III MA
Roger Williams University Tim Moody Div III RI
Rosemont College Kaitlyn Atmore Div III PA
Rosemont College Kathleen DeLitta Div III PA
Rowan College Gloucester Megan Ruttler NJCAA NJ
Rowan University Thomas Eichhorn Div III NJ
Rutgers, The State Univ. of New Jersey, Newark Ariana Ruela Div III NJ
Saint Josephs College (Maine) Jenelle Harris Div III ME
Salve Regina University Jane Walsh Div III RI
Smith College Chloe Kane Div III MA
Smith College Jeannette Boudway Div III MA
Smith College Kacey Baker Div III MA
St. John Fisher College Doug Tay Div III NY
St. John Fisher College Molly Romano Div III NY
St. Thomas Aquinas College Christopher Nichol Div II NY
State University of New York at Cobleskill Rosie Kays Div III NY
State University of New York at Oneonta Liz McGrail Div III NY
State University of New York at Potsdam Mark Misiak Div III NY
State University of New York at Potsdam Timothy Fluhler Div III NY
Stockton University Joe Gould Div III NJ
Stockton University Nick Juengert Div III NJ
Stony Brook University Shannon Grogan Div I NY
The Sage Colleges Garrett Conn Div III NY
The State University of New York at Fredonia Chris Case Div III NY
Thomas College Cassie Contigiani Div III ME
Thomas College Deb Biche - Labbe Div III ME
University at Albany Matt Anderson Div I NY
University of New England Carly Gettler Div III ME
University of the Pacific J.J. Wozniak Div I CA
Ursinus College Aileen Ascolese Div III PA
Utica College Caroline Kopp Div III NY
Virginia Wesleyan College Alex Gallagher Div III VA
Washington College (Maryland) Tom Reilly Div III MD
Wentworth Institute of Technology Meredith Carey Div III MA
West Virginia Wesleyan College Rich Owens Div II WV
Western New England University Kristin Hensinger Div III MA
Widener University Fran Schmutz Div III PA
Wilkes University John McNichol Div III PA
William Paterson University of New Jersey Keith Woods Div III NJ
York College (Pennsylvania) Kelly Wakeman Div III PA

#OWNTHEZONE

©2022 ScoutingZone®. Terms